News

Dostępne nieruchomości na Osiedlu Batorego

Prezentujemy Państwu osiedle domów jednorodzinnych Batory w Krośnie.

"Sześć domów, od fundamentów po kalenice dachu, zaprojektowanych z myślą o maksymalnej ergonomii domowników i energooszczędności. Wszystko od wielu miesięcy precyzyjnie dopracowywane przez biuro architektoniczne Desmodium."

Dwa spośród sześciu domów są jeszcze dostępne do kupeinia.

Pod adresami:
www.domykrosno.ekologika.pro
www.facebook.pl/osiedlebatorykrosno/

Znajdziecie Państwo więcej informacjii.
 

Remont wnętrz Urzędu Miasta Krosna

Dobiegają końca prace remontowe i wykończeniowe we wnętrzach zabytkowego gmachu Urzędu Miasta Krosna. Autorami projektu są architekci Karolina Delikat i Sebastian Bogusz, główną determinantą zespołu Desmodium było nadanie tej przestrzeni jakości odpowiedniej do rangi magistratu, w tym zaprojektowanie elementów wykończenia, których realizację zaniechano wcześniej, krótko mówiąc ukończenie dzieła. W ramach prac wykonano między innymi remont posadzek, ścian, które zyskały nowe wykończenia w postaci profili dekoracyjnych i tapet, pomieszczenia zyskały również zupełnie nowe, energooszczędne oświetlenie.

Rozpoczęto program dopłat do domów energooszczędnych

W celu popularyzacji idei zrównoważonego budownictwa Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2013 roku uruchomił program dopłat do kredytów na budowę lub zakup energooszczędnych budynków. Program obejmuje inwestorów, którzy w latach 2013-2018 rozpoczną budowę domu energooszczędnego. Inwestorzy, którzy rozpoczęli inwestycję przed 2013 r., ale jeszcze nie zakończyli procesu realizacji również mogą starać się o dofinansowanie.

Środki przeznaczone na program, w wysokości 300 mln zł, według danych NFOŚiGW dofinansują około 12 tysięcy domów i mieszkań o niskim zapotrzebowaniu na energię. Proponowane standardy Dopłaty do domów jednorodzinnych będą dotyczyły dwóch kategorii energetycznych: Dla budynków jednorodzinnych: NF40 – EUco ≤ 40 kWh/(m²rok) – dopłata 30 000 zł brutto NF15 – EUco ≤ 15 kWh/(m²rok) – dopłata 50 000 zł brutto EUco – energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji budynku